FC U Craiova a pierdut si cu Mioveni.

FC Universitatea Craiova a jucat astăzi una dintre ultimele şanse pentru a accede în play-off-ul ligii secunde împotriva lui CS Mioveni, dar a pierdut, scor 2-3.

Chiar dacă oltenii au deschis scorul încă din minutul 2 prin Claudiu Bălan, Mioveni a întors scorul şi a cîştigat după golul lui Răuţă din minutul 78.

Năstăsie şi Mazilu au mai marcat pentru Mioveni, în timp ce Dorel Stoica a egalat pentru 2-2 dintr-un penalty.

Universitatea Craiova se află pe locul 8 în liga secundă, cu 23 de puncte în 17 etape. Mioveni este în vecinătatea „Ştiinţei”, pe 9, tot cu 23 de puncte.

Echipele de start:

U Craiova: Hotoboc – Goge, Bălaşa, Săceanu, Buşu – Sg. Popescu, Mîrzeanu, Dorel Stoica, Vasile Gheorghe – Bălan, Şerban

CS Mioveni: Popescu – Cotigă, Negoiţă, Stan, Aiza, Răuţă, Biceanu, Ene, Năstăsie, Olteanu, Gălan